..."/>

مجمع عمومی اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی وزیر کشور برگزار شد.

سی و سومین مجمع عمومی سالیانه اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور یک شنبه ۲۱ اسفندماه با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها ودهیاری های کشور ، معاونین سازمان شهرداریها و  مدیران عامل سازمان ها / واحدهای تاکسیرانی شهری و مدیران عامل سازمان های بار و مسافر شهرداری ها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانیهای شهری کشور ، مرتضی ضامنی مدیر عامل ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه نوسازی ناوگان، طرح نوسازی تاکسی های فرسوده را موفق ترین طرح دولت در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهری اعلام کرد.

در این طرح تعداد ۷۱ هزار دستگاه تاکسی فرسوده از رده خارج که از این تعداد ۶۱ هزار دستگاه تاکسی جایگزین،  تحویل و  ۱۰ هزار دستگاه از تاکسی های فرسوده اسقاط بدون جایگزین را انجام داده اند.

درادامه ایشان برنامه های سال آینده اتحادیه را تشریح کرد که از مهمترین عناوین می توان به ؛ تجهیز سامانه تاکسیرانی شهری کشور به تکنولوژی های نوین و اجرای طرح هوشمند سازی پرداخت الکترونیک، استفاده از خودروهای با سوخت پاک و نوسازی ۳۰ هزار تاکسی فرسوده در سال جدید اشاره کرد.

هیربد معصومی معاون امور سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور که با رأی اعضای حاضر به عنوان رئیس مجمع اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور برگزیده شد، طی سخنانی اقدامات انجام شده در اتحادیه را در حوزه نوسازی تاکسی های فرسوده قابل تحسین دانست و از این طرح به عنوان موفق ترین طرح دولت در بخش نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی یاد کرد.

در این مجمع سید محمدعلی افشانی معاون عمرانی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها به عنوان مهمان ویژه حضور یافت و به ارائه سخنرانی پرداخت. وی یکی از ویژگی های انقلاب صنعتی را تحمیلی بودن آن و همراهی با پیشرفت تکنولوژی را از الزام های آن دانست، بصورتی که هیچ راه گریزی از آن وجود ندارد و مقاومت در برابر آن جز اتلاف وقت و هزینه حاصلی به همراه نخواهد داشت. چرا که بشر بالاجبار آن را می پذیرد.

از این رو سازمان های تاکسیرانی باید با محوریت اتحادیه اقدامات لازم را جهت تجهیز شدن به تکنولوژی های نوین انجام دهند.

افشانی تصریح کرد: ما باید خودمان را آماده کنیم که از این فرایند و دستاورد جدید بشر استفاده کنیم و خود را  با آن تطبیق دهیم. چون هم سرعت را زیاد  می کند، هم هزینه را کاهش می دهد و در نهایت رفاه را هم بیشتر می کند و بشر هم اینها را می خواهد.

افشانی خطاب به مدیران حوزه حمل و نقل گفت: این کاری را که انجام می دهید را قدرش بدانید، چرا که کاری بسیار با ارزش است و عموما طبقات ضعیف جامعه  یا انسان های با شعور و فرهیخته ای که به منافع مردم فکر می کنند از آن استفاده می کنند و  این یعنی توسعه عدالت  اجتماعی .

وی خاطرنشان کرد: توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی به بهبود  زیست شهری که منطقش هوای پاک است کمک می کند.  متاسفانه ما هوای پاک نداریم و در این راستا لازم است برنامه ریزی لازم را به منظور نوسازی ناوگان فرسوده انجام دهیم.

افشانی افزود:  دلیل مهم دیگر برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی، کاهش مصرف سوخت در راستای صیانت از این ثروت عمومی است که در اختیار داریم.

وی خاطرنشان کرد:  همزمان با نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی باید سازماندهی استفاده از ابزارهای نوین را در آن حوزه برنامه ریزی کنیم. ما باید فکر کنیم که چه کارهایی انجام دهیم  و در حوزه کاری خودمان از ابزارهای نوین بتوانیم استفاده کنیم.

وی بیان داشت: بحث نوساز ی ناوگان حمل و نقل عمومی در سال ۹۵ و ۹۶ کار موفقی بود و تلاش کنید در سال آینده  بطور کامل انجام شود.  هر کمکی بتوانیم درخصوص حمل و نقل  انجام می دهیم. این کمک مختص مردم است چون استفاده کننده نهایی مردم هستند.

در حاشیه مجمع عمومی حکم انتصاب مرتضی ضامنی بعنوان مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانیهای شهری کشور برای مدت ۲ سال از سوی معاون امور شهرداریهای سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور و سایر مسئولین به ایشان تقدیم گردید.

 

مطالب مرتبط

*

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Top